DOVOZ_.HEIC

DOVOZ

áut

ako prebieha dovoz vozidla

Naša spoločnosť sprostredkúva dovoz vozidiel z krajín EÚ (Belgicko, Holandsko, Švédsko), predovšetkým z Nemecka. Na základe špecifikácie, ktorú zadáte s údajmi o požadovanom vozidle vieme, o aké vozidlo máte záujem. Podľa Vašich požiadaviek na typ, farbu, výbavu a iné detaily Vám budú zaslané ponuky na e-mail.

 

V momente, keď sa rozhodnete pre konkrétne vozidlo, zistíme u predajcu či je vozidlo dostupné a overíme všetky informácie podľa VIN čísla vozidla. Ide o informácie či nebolo vozidlo búrané, či nie je vozidlo v pátraní, či nie je na vozidlo nejaká ťarcha/leasing/exekúcia/záložné právo. 

Ak je vozidlo podľa VIN čísla v poriadku a má tiež pravidelný servis a servisnú históriu, rezervujeme vozidlo. Následne Vám zašleme Kúpnu zmluvu, Objednávku a Zálohovú faktúru vo výške od 30% (auta do 10 000,00 EUR) z celkovej ceny vozidla. Objednávku je potrebné podpísať a poslať naskenovanú mailom. Kúpnu zmluvu je potrebné si poriadne prečítať a pri prevzatí vozidla ju spoločne podpíšeme. Sú v nej obsiahnuté iniciály predajcu a zákazníka spolu s technickými parametrami vozidla. Termín dovozu vozidla je zvyčajne od 10-14 pracovných dní od prijatia zálohy. Po zaplatení zálohy v dohodnutej výške sa naplánuje preverenie a vyzdvihnutie vozidla v zahraničí. Na mieste skontrolujeme vozidlo po vizuálnej stránke, následne meriame hrúbku laku, robíme diagnostiku vozidla a ako poslednú absolvujeme skúšobnú jazdu a skontrolujeme vozidlo po technickej stránke, aby sme si boli istí stavom. V prípade, ak by bol zistený na vozidle nejaký nedostatok, budeme Vás hneď z miesta informovať. Po dovoze automobilu na Slovensko sa spraví kontrola originality, STK a EK a vybavíme všetky formality potrebné na prihlásenie vozidla na Slovensku alebo v Českej republike. Pri preberaní vozidla v Bratislave, musí byť vozidlo vyplatené do zvyšnej sumy na účet spoločnosti alebo vozidlo financuje leasingová spoločnosť (v tom prípade platíte nám výšku akontácie - už Vami uhradená záloha). Následne si môžete auto odviezť na našich prevozných ŠPZ a Vám zostáva už len zaplatiť zákonné poistenie a prihlásiť ho vo svojom okrese na dopravnom inšpektoráte, kde zaplatíte registračnú daň na vozidlo podľa veku a výkonu vozidla.

cena ZA SLUŽBU

Na našej stránke nenájdete cenník za služby, cena je individuálna, preto nás prosím kontaktujte a vypracujeme pre Vás detailnú cenovú ponuku. V tejto cene je zahrnutý kompletný balík služieb, ako:

 1. Preverenie vozidla cez VIN číslo v Európskych databázach (Databáza poistných udalostí. Databáza kradnutých vozidiel, Leasingová databáza, Záložné práva EÚ, Databáza exekúcií, Servisná história vozidla)

 2. CarAUDIT - fyzická kontrola vozidla v Nemecku, meranie hrúbky laku, diagnostika a skúšobná jazda

 3. Vybavenie administratívnej dokumentácie ohľadom kúpy vozidla

 4. Poistený dovoz vozidla

 5. Kontrola originality, STK, emisná kontrola + všetky úkony potrebné k prihláseniu vozidla

 6. Vybavenie všetkých úkonov potrebných na Okresný úrad

 7. Podanie žiadosti na Okresný úrad na vydanie čistého slovenského technického preukazu. Tento proces trvá cez našu firmu pri normalnom konaní 5 pracovných dní, ak sa rozhodnete pre zrýchlené konanie (príplatok 200 EUR), tak vydanie čistého technického preukazu vybavíme do 1 dňa

 8. Vydanie rozhodnutia a čistého technického preukazu z Okresného úradu, toto Vám zasielame my poštou

 9. Ak je Vaša adresa v rámci BA alebo PK, vozidlo Vám postavíme na slovenské ŠPZ, ak vozidlo kupujte priamo Vy od predajcu, budeme potrebovať úradne overenú plnú moc (stiahnete si ju na tomto ODKAZE)

 

Vám už len ostáva urobiť si PZP (v prípade potreby Vám vybavíme my) a zaplatiť registračnú daň na Vašom dopravnom inšpektoráte, kde Vám vydajú slovenské značky od Vášho vozidla.

Na všetky ďalšie otázky ohľadne dovozu a ponuky nás neváhajte kontaktovať.

Sme tu pre Vás denne po-pia od 8h-17h na t.č. 0915 799 306 alebo info@dovozautznemecka.sk

Riziko kúpy vozidla od pochybných autobazárov či súkromných osôb cez našu spoločnosť je oproti individuálnemu dovozu nulové. Nemecká kvalita, servis, bohatá ponuka a profesionalita nemeckých dodávateľov sú zárukou spokojnosti našich klientov. Klient je pre nás na prvom mieste, a preto sa snažíme čo najlepšie vyhovieť jeho individuálnym požiadavkám. Spokojnosť každého klienta je pre nás prvoradá. Budeme radi, ak sa sami presvedčíte aj Vy o kvalite našich služieb.

Trh automobilov v Nemecku alebo všeobecne v zahraničí poskytuje obrovské množstvo vozidiel. To zaisťuje bezproblémové vyhľadanie požadovaného vozidla. Navyše výrazne ušetríte, pretože európske ceny na trhu automobilov sú stabilnejšie a výrazne výhodnejšie.

Vďaka pravidelnému servisu vozidiel u autorizovaných predajcov a kvalite stavu vozoviek v Nemecku, sú ojazdené automobily preukázateľne zachovalejšie. Často sa nám stáva, že nové vozidlo, ktoré je u nás len na objednávku, stojí v Nemecku na showroome a je už registrované. Od 1. prihlásenia mu teda začala plynúť záruka a hoci vozidlo nejazdí, jeho cena sa znižuje. Vozidlá sú kupované od oficiálnych predajcov, čo zaručuje vždy overiteľnú pravosť a dáva garancie, že do vozidiel neboli vykonané zásahy či už vonkajšie alebo vnútorné. V Nemecku je uzákonené za trestné stáčanie kilometrov na tachometri, takže je ich stav pri predaji skutočný.

Výhod kúpy auta z Nemecka alebo všeobecne zo zahraničia je niekoľko:

 1. Širšia ponuka automobilov – až 1,5 miliónov jazdených áut v ponuke

 2. Zdokumentovaná servisná história a história počtu majiteľov

 3. Bohatšie vybavenie automobilov nižších tried

 4. Možnosť kúpy špecifického modelu auta, ktorý sa na slovenský trh nedováža

 5. Jazda na kvalitnejších pozemných komunikáciách – dĺžka cestnej siete v Nemecku vyše 400 000 km, ž čoho 10 500 km pripadá na diaľnice

 6. Neriskujete svoje peniaze. V prípade, ak by vozidlo nezodpovedalo dohodnutým požiadavkam, zálohu Vám vrátime do 24hodín

 

Samozrejme s kúpou a dovozom vozidla zo zahraničia plynie aj niekoľko nevýhod, napríklad:

 1. Nutnosť vycestovať za autom do zahraničia

 2. Administratívna stránka dovozu

 3. Administratívna stránka prihlásenia na SK

Ak sa však rozhodnete pre kúpu/dovoz automobilu z Nemecka/EÚ, prevezmeme na seba všetky hore spomenuté “nevýhody” a odbremeníme Vás od akejkoľvek technickej, logistickej a administratívnej časti spojenej s kúpou/dovozom auta zo zahraničia.

auto z nemecka

Píšte kedykoľvek...
Volajte od 8 - 17h...
Kde nás nájdete...
Sledujte nás...
info(at)dovozautznemecka.sk
+421 915 799 306
VÝBERČI, s.r.o.
Bosákova 7

851 04 Bratislava
 • dovoz aut z nemecka
 • dovoz aut z nemecka

Prvá káva ide na nás ;)

Dovoz-aut-z-nemecka_logo_export_B&W_nega