top of page
individualny dovoz aut z nemecka

INDIVIDUÁLNY DOVOZ ÁUT Z NEMECKA

a iných krajín EÚ

AKO PREBIEHA INDIVIDUÁLNY DOVOZ ÁUT
Z NEMECKA A EÚ?

Naša spoločnosť sprostredkúva individuálny dovoz áut z Nemecka a iných krajín EÚ (dovoz auta z Belgicka, dovoz auta z Holandska, dovoz auta zo Švédska, dovoz auta z Dánska, dovoz auta z Francúzska, dovoz auta z Maďarska, dovoz auta z Nemecka, dovoz auta z Rakúska a dovoz auta z Česka). Na základe špecifikácie, ktorú zadáte s údajmi o požadovanom vozidle vieme, o aké vozidlo máte záujem. Podľa vašich požiadaviek na typ, farbu, výbavu a iné detaily vám zašeleme ponuky na E-mail. Všetky vozidlá na dovoz hľadáme cez portály www.mobile.de, www.autoscout24.de, www.adesa.com, www.autorola.atwww.autowereld.nl, www.blocket.sewww.bytbil.com. Dovoz áut zo zahraničia zabezpečujeme na kamióne, preto všetky vozidlá sú plne poistené, v prípade poistnej udalosti. Nachádzame kvalitné ojazdené autá z Nemecka alebo iných krajín EÚ a zabezpečujeme všetko od kúpy vozidla, preverenie vozidla, poistený dovoz vozidla na Slovensko, všetky úkony spojené s prihlásením vozidla až po samotné prihlásenie vozidla na Slovensku. Vaše vozidlo vám prihlásime na území celého Slovenska.

Krok 1 - Nájdenie vozidla

V momente, keď sa rozhodnete pre konkrétne vozidlo, zistíme u predajcu či je vozidlo dostupné a overíme všetky informácie podľa VIN čísla vozidla. Jedná sa  o informácie či nebolo vozidlo napríklad búrané, či nie je vozidlo v pátraní, či nie je na vozidlo nejaká ťarcha/leasing/exekúcia/záložné právo. 

Krok 2 - Prvotná kontrola cez VIN a rezervácia vozidla
Ak je vozidlo podľa VIN čísla v poriadku a nechýba pravidelný servis a je dostupná servisná história, rezervujeme vozidlo u predajcu v zahraničí. Následne vám zašleme Kúpnu zmluvu, Objednávku a Zálohovú faktúru vo výške od 30% (auta do 10 000,00 EUR) z celkovej ceny vozidla. Objednávku a Kúpnu zmluvu je potrebné poriadne prečítať a podpísané dokumenty poslať naskenované mailom. V Kúpnej zmluve sú obsiahnuté iniciály predajcu a zákazníka spolu s technickými parametrami vozidla. Termín dovozu a odovzdania vozidla je zvyčajne od 10-14 pracovných dní od prijatia zálohovej sumy.

 

Krok 3 - Kontrola a vyzdvihnutie vozidla u predajcu v zahraničí

Po zaplatení zálohy v dohodnutej výške sa naplánuje preverenie a vyzdvihnutie vozidla v zahraničí. Na mieste skontrolujeme vozidlo po vizuálnej stránke, následne meriame hrúbku laku, robíme diagnostiku vozidla a ako poslednú absolvujeme skúšobnú jazdu a skontrolujeme vozidlo po technickej stránke, aby sme si boli istí stavom. V prípade, ak by bol zistený na vozidle nejaký nedostatok, budeme vás hneď z miesta informovať.

Ak sa vozidlo nekúpi, vaša záloha bude vrátená do 24 hodín alebo sa nájde iné vozidlo a záloha sa použije na nové vozidlo.

 

Krok 4 - Dovoz auta zo zahraničia a vykonáme potrebné úkony na prihlásenie vozidla

Po dovoze auta zo zahraničia na Slovensko, sa urobí kontrola originality, STK, emisná kontrola a vybavíme všetky formality potrebné na prihlásenie vozidla na Slovensku.

Krok 5 - Prihlásenie vozidla

Po absolvovaní všetkých úkonov podáme návrh na jednotlivé uznanie typového schválenia EÚ jednotlivo dovezeného vozidla z členského štátu alebo zmluvného štátu. Ak vozidlo kupujte priamo vy od predajcu, budeme potrebovať úradne overenú plnú moc (stiahnete si ju na tomto ODKAZE). Po vydaní rozhodnutia a čistého slovenského technického preukazu vám vozidlo prihlásime v rámci okresu Bratislava a Pezinok. Aby sme mohli prihlásiť vaše vozidlo, budeme od vás potrebovať uzatvorené povinné zmluvné poistenie (PZP) - v prípade potreby vám poistenie vybavíme my takisto havarijné poistenie. Ak nepochádzate zo spomýnaných okresov, dostanete od nás rozhodnutie a čistopis slovenského TP a vo vašom okrese na dopravnopm inšpektoráte vám vydajú EČV.

Krok 6 - Prevzatie vozidla

Pri preberaní vozidla, musí byť vozidlo vyplatené do zvyšnej sumy na účet spoločnosti alebo ak vozidlo financuje leasingová spoločnosť (v tom prípade platíte nám výšku akontácie, čo predstavuje už vami uhradená záloha). 

Následne si môžete auto prevziať alebo vám ho dopravíme my na uvedenú adresu.

V prípade ďalších otázok kliknite na tento ODKAZ, kde nájdete odpovede na užitočné otázky.

CENA ZA SLUŽBU

Na našej stránke nenájdete cenník za služby, cena je individuálna, preto nás prosím kontaktujte a vypracujeme pre vás detailnú cenovú ponuku. V tejto cene je zahrnutý kompletný balík služieb, ako:

 1. Preverenie vozidla cez VIN číslo v Európskych databázach (Databáza poistných udalostí. Databáza kradnutých vozidiel, Leasingová databáza, Záložné práva EÚ, Databáza exekúcií, Servisná história vozidla)

 2. CarAUDIT - fyzická kontrola vozidla v Nemecku, meranie hrúbky laku, diagnostika a skúšobná jazda

 3. Vybavenie administratívnej dokumentácie ohľadom kúpy vozidla

 4. Poistený individuálny dovoz áut z Nemecka a iných krajín EÚ

 5. Kontrola originality, STK, emisná kontrola + všetky úkony potrebné k prihláseniu vozidla

 6. Vybavenie všetkých úkonov potrebných na podanie žiadosti na Okresnom úrade

 7. Podanie žiadosti na Okresný úrad na vydanie čistého slovenského technického preukazu. Tento proces trvá pri normálnom konaní do 30 dní, ak sa rozhodnete pre zrýchlené konanie (príplatok 200 EUR), tak vydanie čistého technického preukazu vybavíme do 5 dňí

 8. Vydanie rozhodnutia a čistého slovenského technického preukazu z Okresného úradu

 9. Prihlásenie vozidla v okrese Bratislava a Pezinok

Na všetky ďalšie otázky ohľadne dovozu áut a ponuky nás neváhajte kontaktovať.

Sme tu pre vás denne Po-Pia od 8h-17h na t.č. 0915 799 306 alebo info(at)dovozautznemecka.sk

Riziko kúpy vozidla od pochybných autobazárov či súkromných osôb cez našu spoločnosť je oproti individuálnemu dovozu áut nulové. Ojazdené autá z Nemecka, to je kvalita, servis, bohatá ponuka a profesionalita nemeckých dodávateľov. To všetko je zárukou spokojnosti našich klientov. Klient je pre nás na prvom mieste, a preto sa snažíme čo najlepšie vyhovieť jeho individuálnym požiadavkám. Spokojnosť každého klienta je pre nás prvoradá. Budeme radi, ak sa sami presvedčíte aj vy o kvalite našich služieb.

Trh automobilov v Nemecku alebo všeobecne v zahraničí poskytuje obrovské množstvo vozidiel. To zaisťuje bezproblémové vyhľadanie požadovaného vozidla. Navyše výrazne ušetríte, pretože európske ceny na trhu automobilov sú stabilnejšie a výrazne výhodnejšie.

Vďaka pravidelnému servisu vozidiel u autorizovaných predajcov a kvalite stavu vozoviek v Nemecku, sú ojazdené automobily preukázateľne zachovalejšie. Často sa nám stáva, že nové vozidlo, ktoré je u nás len na objednávku, stojí v Nemecku na showroome a je už registrované. Od 1. prihlásenia mu teda začala plynúť záruka a hoci vozidlo nejazdí, jeho cena sa znižuje. Vozidlá sú kupované častokrát od oficiálnych predajcov, čo zaručuje vždy overiteľnú pravosť a dáva garancie, že do vozidiel neboli vykonané zásahy či už vonkajšie alebo vnútorné. V Nemecku je uzákonené za trestné stáčanie kilometrov na tachometri, takže je ich stav pri predaji skutočný. Keďže každé jedno vozidlo v zahraničí fyzicky preverujeme, tak ako jediný dovozca vozidiel na Slovensku realizujeme obchody aj od súkromných predajcov.

Výhod kúpy auta z Nemecka alebo všeobecne zo zahraničia je niekoľko:

 1. Širšia ponuka automobilov – až 2 milióny jazdených áut v ponuke

 2. Zdokumentovaná servisná história a história počtu majiteľov

 3. Lepšia výbava vozidiel 

 4. Možnosť kúpy špecifického modelu auta, ktorý sa na slovenský trh nedováža

 5. Jazda na kvalitnejších pozemných komunikáciách – dĺžka ciest v Nemecku vyše 400 000 km, ž čoho 10 500 KM pripadá na diaľnice

 6. Neriskujete svoje peniaze. V prípade, ak by vozidlo nezodpovedalo dohodnutým požiadavkam, zálohu vám vrátime do 24 hodín

 

Samozrejme s kúpou a dovozom vozidla zo zahraničia plynie aj niekoľko nevýhod, napríklad:

 1. Nutnosť vycestovať za autom do zahraničia

 2. Administratívna stránka dovozu

 3. Administratívna stránka prihlásenia na Slovensku

Ak sa však rozhodnete pre kúpu/dovoz vozidla z Nemecka/EÚ, prevezmeme na seba všetky hore spomenuté “nevýhody” a odbremeníme vás od akejkoľvek technickej, logistickej a administratívnej časti spojenej s kúpou/dovozom auta zo zahraničia. Celý proces kúpy auta zo zahraničia až po samotné prihlásenie vozidla na Slovensku pre vás zabezpečíme do 14 dní.

AUTO Z NEMECKA

Píšte kedykoľvek...
Volajte od 8 - 17h...
Kde nás nájdete...
Sledujte nás...
info(at)dovozautznemecka.sk
+421 915 799 306
VÝBERČI, s.r.o.
Bosákova 7

851 04 Bratislava
 • dovoz aut z nemecka
 • dovoz aut z nemecka
bottom of page