top of page

Prečo sa oplatí kúpa auta z Nemecka?

Updated: Jun 24, 2023

Keď ste sa rozhodli navštíviť našu stránku, pravdepodobne máte záujem o auto dovezené zo zahraničia. Pripravili sme pre Vás niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí kúpa auta z Nemecka. Spísali sme tie najhlavnejšie dôvody, prečo tak urobiť.

Dôležitým faktorom pri kúpe jazdeného auta je cena. Cena áut v Nemecku je vždy o niečo lepšia, ako u nás. Nie sú to len jazdené, ale aj nové a predvádzacie autá, pri ktorých je cena výrazne nižšia ako u nás na SR. Ďaľšou výhodou je, že keď sa rozhodnete pre kúpu, auto je reálne na sklade alebo v predajni. Vo väčšine prípadov treba nové auto objednať a čakať niekoľko mesiacov kým sa vyrobí a dostane k Vám. Ďaľším dôvodom pre kúpu auta z Nemecka je technický stav vozidla. Toto je veľmi dôležité! Pri dovoze auta z Nemecka, Belgicka alebo Holandska sú autá vo výbornom technickom stave, to znamená, že motor, prevodovka a ostatné časti sú servisované len v značkových servisoch. Tieto autá v Nemecku sú čisté a interiér je vo väčšine prípadov ako nový. Ak sa aj nájde auto, ktoré bolo poškodené, v mnohých prípadoch je perfektne opravené v autorizovanom servise a predajca nás o tom čo s ním bolo a kde sa opravovalo vopred informuje a navyše všetko vieme preveriť ešte vopred ako vycestujeme do zahraničia cez VIN číslo.

Dovezené autá z Nemecka majú výborný technický stav najmä vďaka cestám, diaľniciam a cestám 1. triedy, ktoré sú v Nemecku a západných krajinách v neporovnateľne lepšom stave ako u nás na Slovensku. Znamená to tuhé nápravy, tlmiče, silenbloky a ostatné časti podvozku. Je všeobecne známe, že auto ktoré má najazdené 150 000 km v Nemecku nemôžeme porovnať s autom, s tými istými km ktoré jazdilo u nás.

Takže cena, technický stav, prístup k servisným intervalom, ekonomická situácia a stav ciest sú dôležité a presvedčivé faktory, prečo sa rozhodnúť pre dovoz auta z Nemecka.

Toto sú najdôležitejšie výhody dovezených áut. O ďaľších Vás radi budeme informovať telefonicky alebo pri osobnom stretnutí.

Comments


bottom of page