top of page

Prečo sa oplatí kúpa auta z Nemecka?

Keď ste sa rozhodli navštíviť našu stránku, pravdepodobne máte záujem o auto dovezené zo zahraničia. Pripravili sme pre Vás niekoľko dôvodov, prečo sa oplatí kúpa auta z Nemecka. Spísali sme tie najhlavnejšie dôvody, prečo tak urobiť.

Dôležitým faktorom pri kúpe jazdeného auta je cena. Cena áut v Nemecku je vždy o niečo lepšia, ako u nás. Nie sú to len jazdené, ale aj nové a predvádzacie autá, pri ktorých je cena výrazne nižšia ako u nás na SR. Výborné na tom je aj to, že my ako skúsení dovozcovia áut Vám skoro vždy vieme vybaviť zľavu na vozidlo, vo väčšine sa jedná o zľavu minimálne 400,- EUR (záleží to aj od typu vozidla). Nikdy sa nám však ešte nestalo, že by sa nám zľava nepodarila vybaviť. Ďaľšou výhodou je, že keď sa rozhodnete pre kúpu, auto je reálne na sklade alebo v predajni. Vo väčšine prípadov treba nové auto objednať a čakať niekoľko mesiacov kým sa vyrobí a dostane k Vám. Ďaľším dôvodom pre kúpu auta z Nemecka je technický stav vozidla. Toto je veľmi dôležité! Pri dovoze auta z Nemecka, Belgicka alebo Holandska sú autá vo výbornom technickom stave, to znamená, že motor, prevodovka a ostatné časti sú servisované len v značkových servisoch. Tieto autá v Nemecku sú čisté a interiér je vo väčšine prípadov ako nový. Ak sa aj nájde auto, ktoré bolo poškodené, v mnohých prípadoch je perfektne opravené v autorizovanom servise a predajca nás o tom čo s ním bolo a kde sa opravovalo vopred informuje a navyše všetko vieme preveriť ešte vopred ako vycestujeme do zahraničia cez VIN číslo.

Dovezené autá z Nemecka majú výborný technický stav najmä vďaka cestám, diaľniciam a cestám 1. triedy, ktoré sú v Nemecku a západných krajinách v neporovnateľne lepšom stave ako u nás na Slovensku. Znamená to tuhé nápravy, tlmiče, silenbloky a ostatné časti podvozku. Je všeobecne známe, že auto ktoré má najazdené 150 000 km v Nemecku nemôžeme porovnať s autom, s tými istými km ktoré jazdilo u nás.

Takže cena, technický stav, prístup k servisným intervalom, ekonomická situácia a stav ciest sú dôležité a presvedčivé faktory, prečo sa rozhodnúť pre dovoz auta z Nemecka.

Toto sú najdôležitejšie výhody dovezených áut. O ďaľších Vás radi budeme informovať telefonicky alebo pri osobnom stretnutí.

bottom of page